+38 (067) 86 18 552

дитяча йога

Мета занять дитячою йогою

Йога допомагає усвідомити, що особа – первинна, а тіло і розум – інструменти для досягнення поставлених життєвих цілей. Таким чином ми осягаємо внутрішній спокій і свободу від страхів, вчимося долати перешкоди і самоутверджуватися. А допоміжними знаряддями в цьому процесі є безмежна кількість йогічних технік.

Рух – найприродніший стан для дитини, а вправи йоги дозволяють постійно вивчати своє тіло й оточуючий світ.

Йога навколо нас

Практикувати йогу можна не лише на килимку, а й в повсякденному житті. Будь-яке свідоме зусилля тренує волю – чи то погана звичка, чи вивчення іноземної мови.

При чому, фізична робота не завжди найважча. У східній традиції найбільшою перешкодою на шляху учня є не лінь, а відсутність розуміння. Тому на заняттях дитячою йогою ми слухаємо історії, які спонукають дітей «витягувати» свій розум у всіх напрямках у пошуку простого пояснення.

Все починається з привітання

Виконуючи традиційний жест йоги привітання «намасте», ви вже практикуєте йогу, тому що це метод концентрації: долоні разом, ваше тіло центроване, а це заставляє врівноважити і свідомість. Розум заспокоюється, і ви готові до сконцентрованої практики.

групи дитячої йоги

Діти 4-6 років
Підлітки 11-15 років
Особята

derictions-kids

Доведено, що діти, які займаються йогою, більш дисципліновані, краще вчаться і менше втомлюються

Заняття йогою для дітей 4-6 років, як правило, носять ігровий, динамічний характер, який по формі мало нагадує потік асан – ми стрибаємо, бігаємо, катуляємося і бавимося, при цьому виконуючи асани. Навіть у цьому віці стають помітними зміни: дитина стає здоровішою, уважнішою і добрішою.

З 6-ти років діти починають виконувати статичні асани вже без сторонньої допомоги, кожна асана часто описується метафорами та легендами, що допомагає дитині зв’язати себе з тою чи іншою стихією і відчути зв’язок з навколишнім світом.

 

Заняття дитячою йогою допомагають:

  • відчути себе коханими і виразити свою взаємну любов
  • навчитися розуміти свої відчуття і довіряти своїм інстинктам
  • зрозуміти, як працює тіло
  • цінувати і розвивати свої неповторні таланти і здібності
  • легко і безпосередньо спілкуватися з іншими у спільному навчальному процесі
  • навчитися бути відкритими до змін, задавати питання і знаходити на них відповіді всередині себе
  • бути впевненими в тому, що всередині них завжди живе тиша і спокій, до яких можна звернутися під час проблем і труднощів дорослішання
  • наповнитися яскравою, животворною енергією (йоги називають її праною)
  • пройти через міфи і вигадки до самої суті йоги – поступово, маленькими дитячими порціями

photo5

Найефективніше впливають на підлітків ті батьки, які самі практикують йогу, оскільки в цьому випадку діти отримують підтримку і знання не лише в студії, але й вдома від близьких, рідних людей.

Період між дитинством і зрілістю часто порівнюють із зоною турбулентності – «трясти» починає не тільки тих, хто в неї потрапляє, а й тих, хто поруч, в першу чергу – батьків. Це час, коли підлітковий організм переживає серйозні зміни: діти перебувають у стані фізичного підйому на фоні загальної психологічної неврівноваженості.

Тому на даному етапі йога допоможе їм подолати невпевненість у собі й набути фізичної й психічної рівноваги. Заняття сприятимуть розвитку спокою і сконцентрованості, а статичні пози (асани), динамічні зв’язки (віньяси) і вправи на регулювання дихання (пранаяма) дозволять підліткам підтримувати форму і справлятися зі стресами повсякденного життя.

Заняття йогою м’яко впливають на гормональну систему, нормалізують обмін речовин, сприяють формуванню гармонійної фігури. Налагоджується шкірно-жировий обмін, правильно розвивається опорно-руховий апарат, покращується кровообіг, вирівнюється характер. Заняття сприяють збереженню зору.

 

Основні досягнення при регулярній практиці:

  • усвідомлене відношення до власного здоров’я
  • формування правильної постави
  • гнучке, пластичне тіло й розвинена мускулатура
  • координовані рухи
  • вміння контролювати свої емоції та розслаблятися
  • прийняття себе й адекватна самооцінка

derictions-kids-special

Ми не намагаємося досягнути миттєвого результату, а наполегливо копаємо вглиб, накопичуючи силу не лише в м’язах, але й у розумі і в серці.

 

Практика йоги корисна будь-якій дитині і є незліченна кількість способів донести її до дітей.

Вправи для дитячої йоги підбираються на основі спостереження за дитиною: що вона вміє робити, чого слід чи хочеться її навчити? Йогічний арсенал технік настільки великий, що кожен може назбирати свій золотий запас і для кожної задачі можна знайти не один, а десятки способів її вирішення, адже діти дуже люблять різноманітність!

Турбота завжди дає результати. Посадивши в землю зернину, немає сенсу щодня розкопувати її, щоб подивитися, чи з’явився паросток. Натомість краще її поливати, удобрювати і доглядати. Коли прийде час, зернина проросте. Те ж саме і з практикою йоги: вона не є панацеєю, але кожен новий крок – основа для наступного.

 

Важливий момент: заняття йогою з особливими дітьми завжди індивідуальні і вимагають присутності одного з батьків, який виступає зразу у двох ролях – асистента і студента. Асистент допомагає дитині, студент вчиться сам – опанувавши базові практики, ви зможете практикувати йогу вдома для покращення свого самопочуття, для допомоги дитині і близьким.